Jaký bude Český lev v roce 2014?

Přichystá mnoho změn. Předávání konkurenčních výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA), známé pod Marek Eben, zdroj Googlejiž starým názvem Český lev, se uskuteční vůbec poprvé ve Dvořákově síni v Rudolfinu, a je naplánováno na sobotu 22. února. Poprvé po dvaceti letech se změní místo předávání ceny ze sálu Lucerny.

Přímý přenos vyhlášení výsledků Českého lva 2013 bude vysílat Česká televize a moderátorem bude Marek Eben. Celý večer bude režírovat Michal Caban.  Cenu v roce 1993 založil Petr Vachler, který se rozhodl v červnu 2013 rezignovat na svou funkci ředitele ČFTA. Ivo Mathé, předseda akademie, je přesvědčen, že tyto změny povedou ke zvýšení úrovně samotného přímého přenosu a pozvednutí slavnostního večera.

 

Jak bude vypadat nominace?

Nebude pořádán nominační večer, jak tomu bylo doposud, ale nominace budou vyhlášeny 22. ledna na tiskové konferenci. Novinkou je i možnost hlasovat o vítězi elektronickou formou.  Sošku může získat 29 celovečerních hraných a animovaných filmů a také 17 celovečerních dokumentů, které byly uvedeny do distribuce v roce 2013. Hlasování filmových kritiků bude veřejné a bude zpřístupněno na webu Filmovakritika.cz.