Na co letos do kina?

Jak bude vypadat český film v roce 2014? V kinech uvidíte přes třicet českých filmů. Mezi prvními měla premiéru komedie Jiřího Vejdělka Něžné vlny, která sklidila celkem slušný ohlas. Další na řadě byl dokument Návrat Agnieszky H. Portrét režisérky Hollandové. Natočila jej úspěšná polská filmařka Krystyna Krauze, jejíž Hořící keř ohromil na Českém lvu a odnesl si několik cen.

Premiéru měl také film Tomáše Vorla Vejška, který navazuje na již celkem úspěšnou komedii Gympl.

Oblíbený Ondřej Sokol se pustil do svého prvního filmu a jeho filmový debut Krásno měl premiéru koncem ledna. Do kin na začátku února vstoupilo volné pokračování úspěšné komedie Roberta Sedláčka Dědictví aneb Kurva se neříká. Ovšem toto pokračování se nesetkalo s takovým úspěchem jako první díl Dědictví aneb Kurvahošigutntág.

Steve Lichtag se svým dokumentárním filmem Aldabra také do kin mnoho diváků nepřilákal, zato na film Zdeňka Trošky, s pokračováním filmu Babovřesky, se očekává skutečný nátřesk.

Na co se můžete ještě těšit

Nenechte si ujít film o dopingu sportovců Andrey Sedláčkové s názvem Fair Play. Dále bude v kinech promítán další dokument, tentokráte o romských osadách na Slovensku, s názvem Všechny moje děti. Odlehčená komedie 10 pravidel je pokračováním Rafťáků a v kinech ji uvidíte ještě v březnu.  Jan Hřebejk do kin počátkem června chystá film s názvem Zakázané uvolnění.

Asi nejzajímavějším filmem bude Díra u Hanušovic, která se do kin dostane až 23. října, v hlavní roli uvidíte Tatianu Vilhelmovou.