Přehlídka českých filmů v USA

Druhý ročník festivalu českých filmů ve Spojených státech představuje tamním divákům české snímky.  V jedenácti velkých amerických městech mohou zájemci od března do července 2014 zajít na pět nových českých filmů. Přehlídka se jmenuje Czech That Film a navštívit ji mohou diváci v Los Angeles či New Yorku.

Čestnými hosty jsou Jan Hřebejk a Roman Kašparovský, který v USA uvede světovou premiéru svých Všiváků. Je to jeho vůbec první filmový debut a ukázky z filmu představil na Filmovém festivalu v Karlových Varech.

Kde se hrálo poprvé

V letošním roce začal festival 27. března v kině Ray Stark Family Theatre v LA. Premiéru měl film Jana Hřebejka Líbánky a sál byl zcela vyprodaný. Ať to bylo zájmem o český film, nebo z důvodu vysokého procenta Čechů žijících právě v Kalifornii, měl úspěch. Pořadatelé museli dokonce otevřít veřejnosti ještě jeden sál.

Co uvidí diváci dále

Dalšími kousky, které mohou diváci vidět, bude film Milana Cieslara Colette, představí se i film Jiřího Menzela Donšajni a konečně shlédnou film Zdeňka Tyce Jako nikdy.

Minulou sezónu byl festival pouze v LA, ale vzhledem k tak početnému zájmu se jej pořadatelé rozhodli rozšířit ještě do dalších deseti měst. Od festivalu si slibují zejména zviditelnění České republiky ve Spojených státech.